Książki/ Lifestyle

Jedz i bądź piękna, Wendy Rowe | Recenzja książki

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)

Jedz i bądź piękna Wendy Rowe to książka dla wszystkich współczesnych kobiet, które podążają za modą i trendami, jednocześnie zwracając dużą uwagę na swoje zdrowie oraz urodę. To pozycja dla osób, które chcą zgłębić właściwości owoców, warzyw oraz ziół i dowiedzieć się o ich drogocennym wpływie na organizm. Książka udowadnia, że aby wyglądać wspaniale nie potrzebujemy tony najnowszych kosmetyków, a produktów spożywczych, które w dzisiejszym świecie każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki.


Autorka Wendy Rowe jest makijażystką, specjalistką od urody znaną z holistycznego podejścia do pielęgnacji skóry. Od ponad 20 lat pracuje z gwiazdami oraz modelkami. Jest konsumentką artystyczną marki Burberry do spraw produktów urodowych.

W książce podkreślona jest przede wszystkim sezonowość. Autorka przekonuje nas, że jednym z sekretów piękna jest spożywanie świeżych produktów, które są najokazalsze w daną porę roku. Podstawą żywienia jest przyjmowanie różnorodnych, dobrej jakości i przyjaznych dla skóry pokarmów. W związku z tym znajdziemy w książce wiele apetycznych przepisów, odpowiadających danej porze roku (przepisy na sałatki są po prostu genialne i nie zawaham się z nich skorzystać). W Jedz i bądź piękna znajdują się także szczegółowe opisy sezonowych produktów i ich właściwości – dowiecie się, że szparagi są wspaniałe na odtrucie, bazylia jest antybakteryjna, a rzodkiewka doda blasku po zimie.


Na łamach książki Jedz i bądź piękna znajdziemy również wskazówki dotyczące eliminowania stresu, spożywania alkoholu, trawienia czy w końcu złote zasady autorki, które pomogą nam zacząć żyć w zgodzie z naturą. Dowiemy się także, jak przygotować domowe kosmetyki oraz zabiegi urodowe w zaciszu własnego domu.


Uważam, że książka jest wspaniałym kompendium wiedzy o produktach spożywczych i ich wpływie na nasz organizm. Nakreśla w bardzo przystępny sposób, jakie kroki poczynić, aby dzień za dniem żyć pełnią radości z promienną cerą, zachowując zdrowy rozsądek i nie stosując się do radykalnych diet.

  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top