Inspiracje/porady/ Lifestyle

FoodSaver – zgrzewarka próżniowa. Zachowaj świeżą żywność na dłużej

5/5 - (1 głos)

Kiedy dowiedziałam się o urządzeniu FoodSaver, od razu chciałam je przetestować. Kto śledzi mnie na bieżąco wie, że kilkukrotnie poruszałam już temat niemarnowania żywności, a także tworzyłam przepisy na bazie produktów, które zostały mi w lodówce, po to, aby się nie zmarnowały.

Mimo tego w zabieganych czasach, trudniej zaplanować nam nasze jadłospisy, a także rozsądnie podejść do tematu kupowania, bo przecież będąc w sklepie ZAWSZE JEST OKAZJA na kupienie czegoś nieplanowanego – mam tak zazwyczaj, Wy pewnie też. Dodatkowo nasze zachcianki uniemożliwiają nam rozsądne planowanie zakupów i wydaje nam się, że małe nieplanowane co nieco nie zaszkodzi… a później się marnuje. Nie wierzę, że są ludzie, którzy chociażby raz nie wyrzucili produktów spożywczych, których nie zużyli.


Wracając do tematu samego FoodSaver. Jest to zgrzewarka próżniowa, która pomoże zachować nam świeżość i smak produktów na dłużej, właśnie dzięki metodzie pakowania próżniowego. Jeżeli chodzi o samą obsługę, przed pierwszym użyciem należy się zapoznać dokładnie z załączoną instrukcją użytkowania oraz wskazówkami odnośnie pakowania próżniowego. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek, jak np. zmiażdżenie zbyt miękkiego jedzenia. Produkty możemy zapakować próżniowo zarówno w woreczki, jak i specjalne pojemniki. Woreczki, a właściwie folia, z której tworzymy woreczki jest dołączona do zestawu, a pojemniki (folię też) możecie kupić oddzielnie. FoodSaver ogólnie jest bardzo prosty w użyciu, jednak wymaga zapoznania, jak każde urządzenie AGD.


Szczególnie teraz, w okresie poświątecznym, takie urządzenie przydałoby się w każdej kuchni. Moglibyśmy wszyscy resztki jedzenia ze świąt poddać pakowaniu próżniowemu i cieszyć się ich świeżością dużo dłużej.

Niżej zamieszczam tabelę, która porównuje obie formy przechowywania produktów, a także zdjęcia FoodSavera 🙂 Jeżeli macie pytania na temat urządzenia, chętnie odpowiem! 🙂* wpis powstał we współpracy z marką Food Saver
  
    

Może ci się spodobać

4 komentarze

 • Reply
  Aniamaluje
  28/12/2017 at 16:43

  to wydaje się genialne!

  • Reply
   Kasia Nowakowska
   29/12/2017 at 19:39

   Coś w tym jest 😀

 • Reply
  Ulla
  27/12/2017 at 10:36

  oj, to coś zdecydowanie dla mnie ! było by prosto i miło, a teraz są torebeczki i różne inne pojemniki 🙁

  • Reply
   Kasia Nowakowska
   27/12/2017 at 10:39

   fakt, to rozwiązanie jest bardzo fajne!

  Leave a Reply

  Optionally add an image (JPEG only)

  Top