Lifestyle/ Wydarzenia

GACA SPA – weekend blogerów

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)

Zapewne Ci, którzy śledzą mnie na Facebooku czy Instagramie, wiedzą, że jakiś czas temu miałam przyjemność, jako jedna z pierwszych gościć w hotelu GACA SPA w Kazimierzu Dolnym. Obiekt jest własnością Konrada Gacy, którego pewnie niektórzy kojarzą z programu śniadaniowego, w jakim przeprowadza metamorfozy (mało powiedziane ;)) czy też książek – zajrzyjcie do mojej recenzji Kuchnia Fit. Filozofia pobytu w GACA SPA to indywidualnie dobrana dieta (bez soli!), dopasowany program treningowy i regeneracja.

Przyznam, że dla osoby, która nigdy nie ograniczała jakichkolwiek składników w swojej diecie, ciężko byłoby mi zrezygnować z soli, mocno wysmażonego, tłustego mięsa czy słodkich deserów. Jednak Konradowi nie chodzi tutaj o takie osoby jak ja, które chcą zrzucić kilka kilogramów, chodzi o coś więcej – zmianę komfortu swojego dotychczasowego życia oraz zyskanie zdrowia przez zrzucenie kilkunastu czy kilkudziesięciu kilogramów. Wiem, że może brzmieć jak jakieś utarte regułki – sama też podobnie na początku do tego podchodziłam. Natomiast po poznaniu całej filozofii i efektów diety Gaca System, jestem pod ogromnym wrażeniem oraz podziwem osób, które podjęły się kuracji. Na wieczornej prezentacji pojawiły się osoby, które były dla nas żywym przykładem, że chcieć to znaczy móc. Niewiarygodne, jak motywacja może zmienić człowieka – nie tylko zdrowotnie i wizualnie, ale na pewno także duchowo, co potwierdzają słowa jednej z uczestniczek kolacji: „Wreszcie poczułam się kobietą. Dziś na przykład kupiłam sobie skórzaną sukienkę 😉 ”.

Zgodnie z filozofią Konrada NAJISTOTNIEJSZYM elementem w odchudzaniu jest regeneracja, o której bardzo wiele osób zapomina. Chcąc zrzucić kilka kilogramów ćwiczymy codziennie, a nasz organizm nie ma czasu na odbudowanie odpowiednich komórek. Stąd też przy samodzielnym odchudzaniu powstaje efekt jojo. Intensywne treningi i dieta bez regeneracji, nie gwarantują długotrwałych efektów. Optymalne treningi dla osób będących na diecie to 2-3 razy w tygodniu. Ciekawe i godne podziwu jest to, że trenerami zmagających się z nadwagą stają się osoby, które kilka lat temu same borykały się z takim samym problemem. Zachęcam do obejrzenia chociażby filmików na Youtube, które pokazują ich historie.

Nie jestem po to, aby kogokolwiek przekonywać, że Gaca System jest rozwiązaniem najlepszym, nie. Nie zapłacono mi także za ten artykuł (dla ciekawskich). Chcę przybliżyć jak metoda postrzegana jest z perspektywy osoby, która z nadwagą w życiu problemu nie miała i nie patrzy desperacko na każdą dietę, jak na zbawienie. Uważam, że przykłady odchudzania powyższym systemem pokazują, że warto się zainteresować, aby uwierzyć że wszystko jest możliwe. Może to szansa na zmierzenie się z samym sobą?

Poza wprowadzeniem do świata Konrada Gacy, mieliśmy okazję przejść małą metamorfozę, a także sesje zdjęciową, poleżeć w jacuzzi, przejechać się bryczką, zwiedzić Kazimierz oraz uczestniczyć w warsztatach lepienia Kogutów Kazimierskich… 😉 To był dobry weekend. Więcej moich zdjęć na Instagramie.


spa-Gaca- (40)spa-Gaca- (41)spa-Gaca- (44)
GACA-SPA- (62) (1)GACA-SPA- (63) (1)

  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top