Obiady

Ekspres DeLonghi – nowa jakość kawy

Ekspres DeLonghi - nowa jakość kawy
5/5 - (2 )

Co sprawia, że ekspres DeLonghi od lat stanowi synonim przepysznej kawy i niezawodnego sprzętu? Ekspresy do kawy DeLonghi mają za sobą kawał historii, dzięki której możesz dziś zakosztować we własnym domu pysznego espresso.

Sekret sukcesu ekspresów DeLonghi

Ekspresy automatyczne DeLonghi zapewniają przede wszystkim dostęp do szerokiej gamy kaw. Dostępne napoje – czarna kawa, espresso macchiato, latte macchiato, caffe latte oraz mnóstwo innych wersji kawy – sprawiają, że każdy koneser kawy znajdzie coś dla siebie. Regulacja mocy kawy oraz perfekcyjnie spienione mleko zadecydowały o sukcesie ekspresów do kawy DeLonghi. Najważniejszy jest jednak wbudowany młynek do kawy, który wyróżnia ekspresy automatyczne DeLonghi na tle konkurencji.

Możliwość wyboru grubości mielenia ziaren spośród 14 dostępnych poziomów to dopiero początek. Za sprawą jednego przycisku, z ulubionego gatunku ziaren kawy ekspresy DeLonghi wyczarują aromatyczny napój. Stalowy młynek gwarantuje nienaganną precyzję i powtarzalne rezultaty mielenia ziaren. Ekspres ciśnieniowy DeLonghi pozwala na precyzyjne ustawienie temperatury wody, która następnie zalewa świeżo zmielone ziarno.

Dopracowany system spieniania mleka

Wszystkie ekspresy ciśnieniowe DeLonghi są w stanie stworzyć idealną mleczną piankę. Część z nich posiada dyszę parową, która pozwala na samodzielne spienianie. Reszta wyposażona jest w automatyczny system LatteCrema ze zintegrowanym pojemnikiem na mleko. Takie zbiorniki są płukane automatycznie, należy je jednak przechowywać po użyciu w lodówce. Inną unikatową funkcją systemu LatteCrema jest opcja spieniania mleka zgodnie ze swoimi preferencjami. Może ono być mniej lub bardziej gęste, można także spieniać wcześniej podgrzane (lecz nie spienione) mleko. Zamiast mleka krowiego możesz również użyc jednej spośród roślinnych alternatyw, jak mleko migdałowe, owsiane, kokosowe lub sojowe. Zawsze gorące mleko, specjalnie dla smakoszy latte, to znak rozpoznawczy ekspresów DeLonghi.

Nowoczesne technologie w służbie kawoszy

 Większość ekspresów ciśnieniowych DeLonghi obsługuje się teraz za pomocą ekranów dotykowych. Nadal jednak w sprzedaży dostępne są modele sterowane przy pomocy przycisków i przycisków dotykowych. Doszło do tego, że do parzenia kawy wcale nie potrzebujesz bezpośredniego kontaktu z ekspresem. W przypadku części ekspresów wystarczy pobrać aplikację „Coffee Link” i sterować działaniem urządzenia z dowolnego sprzętu z funkcją smart. Pozwala ona na obsługę i programowanie ekspresu automatycznego DeLonghi.

Ekspres automatyczny DeLonghi z najnowszych serii posiada jeszcze inne przydatne funkcje. DeLonghi pozwala na pełną kontrolę nad tworzoną kawą. Urządzenia takie pozwalają na dopasowywanie i zapis ulubionych receptur. Niektóre posiadają osobne konta użytkowników, co pozwala każdemu z kawoszy na stworzenie personalnego menu.

Kategorie ekspresów DeLonghi 

By ulatwić poszukiwaczom idealnego ekspresu do kawy De’Longhi odnalezienie wymarzonego sprzętu, producent podzielił swoje urządzenia na charakterystyczne kategorie. Ekspresy “Magnifica” to ucieleśnienie czystej prostoty i luksusowego smaku uzyskiwanego za wciśnięciem przycisku. To najbardziej popularne modele na rynku, z których DeLonghi jest najbardziej znana. Smak kawy został dopracowany w serii ekspresów Dinamica, które oprócz tego wyróżnia modernistyczny design i w pełni dotykowa obsługa. Chociaż część modeli posiada dyszę parową, większość wyposażono we wbudowany system LatteCrema. Pozwoli on na cieszenie się mlecznymi naparami za dotknięciem przycisku.

Ekspresy z linii Maestosa to prawdziwe arcydzieło, które wyszło spod ręki DeLonghi. To zupełnie tak, jakbyście mieli małą kawiarnię tylko dla siebie w domu. Dwa pojemniki na ziarna, możliwość parzenia nawet dwóch kaw mlecznych naraz, produkcja gorącej czekolady oraz kawy mrożonej – to tylko część zalet tego zestawu.

Konserwacja ekspresów DeLonghi

Parzenie kawy to najprzyjemniejsza część posiadania ekspresu, jednak by cieszyć się bezawaryjną pracą sprzętu DeLonghi. Niezależnie od wybranego modelu, najważniejsze jest odkamienianie, które zapewni bezproblemowe działanie urządzenia. Najlepiej jest wybrać oryginalny płyn do odkamieniania DeLonghi. By gorąca woda nie traciła na wartości, korzystaj z filtrów do wody, które należy regularnie wymieniać.

Ten prosty zabieg zapobiega nawarstwianiu się kamienia wewnątrz ekspresu i poprawia jakość kawy. Jeśli Twój ekspres do kawy posiada system spieniania mleka, pamiętaj by regularnie go czyścić – ręcznie lub specjalnym programem. Wszystkie ekspresy posiadają specjalne czujniki, które po określonej ilości kaw blokuja ekspres aż do odkamienienia wnętrza. Regulacja ilości zaparzanej kawy to pewność wyśmienitego poziomu każdej kawy.

Ekspres DeLonghi – każdy rodzaj kawy w Twoim domu

Ekspres ciśnieniowy to doskonały prezent dla bliskich, którzy docenią doskonałą kawę. Bez problemu dostaniesz taki sprzęt na raty lub od ręki na https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe,_DeLonghi.bhtml. Ich znana na całym świecie jakość sprawia, że każdy będzie zadowolony z takiego sprzętu.

Artykuł sponsorowany

  
    

Może ci się spodobać

1 komentarz

 • Reply
  Cafenado
  03/03/2023 at 12:06

  Wypróbowaliśmy kiedyś ten ekspres. Szczerze, jeden z lepszych na rynku, jeśli chodzi o ekspresy ciśnieniowe. Pozdrawiamy! 🙂

 • Leave a Reply

  Optionally add an image (JPEG only)

  Top