Recenzje produktów

Wyciskarka wolnoobrotowa RAVEN – recenzja produktu

4.7/5 - (8 )

Od kilku tygodni jestem posiadaczką wyciskarki wolnoobrotowej RAVEN, a dokładniej modelu EWW002. Po pierwszym użyciu byłam na siebie zła i żałowałam, że na wyciskarkę zdecydowałam się dopiero teraz. Szczerze przyznam, że zniechęcały mnie opinie o trudnym myciu elementów składowych wyciskarki. Poza tym, zawsze na takie urządzenia trzeba znaleźć dodatkowe miejsce w kuchni, a ja nie przepadam za wieloma rzeczami na blacie. Jednak po złożeniu, nie jest ona aż taka duża na jaką wygląda, a przynajmniej pasuje do mojej kuchni. Użytkowanie tej wyciskarki sprawiło mi tyle przyjemności, że pomyślałam, aby stworzyć cykl artykułów, w którym opisuję produkty, jakich używam na co dzień lub takich, które mam przyjemność testować w ramach współprac.

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Kluczowym elementem wyciskarek wolnoobrotowych jest ślimak, który obraca się wewnątrz komory i tworzy nacisk na owocach i warzywach. Wyciskarka miażdży i tłoczy owoce. Sok z wyciskarki jest zdecydowanie bardziej klarowny, niż ten z sokowirówki oraz zawiera więcej witamin.

Co możemy wyciskać w wyciskarce?

Warzywa i owoce, a także warzywa liściaste jak szpinak. Nie ma w zasadzie tutaj ograniczeń. Ja do swoich soków dodaje także świeże korzenie imbiru czy kurkumy – pycha!

Czy produkty trzeba obierać i kroić?

Tych z cienką skórką nie trzeba obierać, te z twardą jak pomarańcze tak. To zależy również od rodzaju warzywa oraz mocy wyciskarki. Każdy model posiada inny mechanizm oraz różnej wielkości otwór na produkty.

Czy wyciskarkę trudno się myje?

Nie, jeśli myjemy części zaraz po zrobieniu soku pod bieżącą wodą. Kiedy owoce na częściach zaschną, trudno jest doczyścić sitka. Do sitek dostaniecie w komplecie specjalną szczoteczkę do czyszczenia.

Jakie funkcje i cechy ma wyciskarka wolnoobrotowa RAVEN EWW002?

Najważniejszą cechą jest fakt, że posiada 3 wymienne sitka. Jedno do soków, drugie do smoothie, a trzecie do sorbetów (nie wiedziałam, że można wyciskarką robić lody!).

Pomarańczowe sitko do soków wytworzy klarowny sok bez miąższu.

Sitko do smoothie stworzy koktajle z delikatnymi cząstkami owoców/warzyw.

Sitko do sorbetów przygotuje lody niczym z rzemieślniczej lodziarni – ostatnio wymieszałam borówki, banana i ananasa, to było pycha.

Wyciskarka ma duży otwór na owoce i warzywa, dzięki czemu możemy wkładać nawet w niego całe jabłka, mandarynki czy małe pomarańcze.

Złożenie wyciskarki za pierwszym razem może wydawać się trudne, jednak na częściach znajdziecie czerwone kropeczki, które pomogą odpowiednio złożyć wyciskarkę. Warto upewnić się czy wszystkie elementy odpowiednio weszły, nie róbcie nic na siłę, po kilu razach dojdziecie do wprawy.

Inne parametry techniczne:

  • Moc 240W
  • Czas wyciskania do 30 minut
  • 65 obrotów na minutę
  • W zestawie 2 pojemniki, szczoteczka do czyszczenia

Wyciskarka w pełni sprostała moim potrzebom. W kolejnych wpisach podzielę się przepisami na zdrowe soki. Na zdrowie! 🙂

Macie dodatkowe pytania? Dajcie znać w komentarzach! Chętnie podzielę się z Wami opinią :)

  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top