Recenzje produktów

Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt

Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt
4/5 - (6 )

Podczas urządzania nowej kuchni dużym przedsięwzięciem jest wybór urządzeń. Obecne wyposażenie posiada bardzo szeroką specyfikację i nie wiadomo, na które parametry zwrócić uwagę i czym się kierować podczas podejmowania decyzji. Dlatego dziś chcę się z Wami podzielić moją opinią o użytkowaniu Okapu marki Nortberg, który wybrałam z asortymentu w ramach współpracy. Przybliżę Wam najciekawsze według mnie parametry i funkcje.

Czego szukałam?

Okapu, który będzie pasował do frontów mojej kuchni oraz czarnego piekarnika. Okapu, który jest bardziej klasyczny niż nowoczesny. Przyznam się, że zastanawiałam się nad okapem skośnym, które teraz pojawiły się na rynku w dużej ilości, jednak jego zbyt nowoczesna bryła nie do końca mi odpowiadała. Podjęłam więc decyzję, że najlepszym wyborem, okapem, który mi się podoba wizualnie, ale ma też dobre parametry będzie Okap Nortberg Sento Or Black Matt.

Jakie parametry i funkcje posiada okap?

Wydajność na poziomie 742 m3/h, dzięki czemu w kuchni nie czuć zapachu przyrządzanych potraw. Przy włączonym okapie zapachy nie przedostają się do salonu, który jest połączony z kuchnią. Ważną kwestią jest fakt, że okap mam podłączony do komina, co na pewno pomaga w eliminowaniu zapachów. 

Okap też jest dość cichy, w zasadzie jeden z najcichszych na rynku. Przy poziomie 1 jego głośność to 42dB. Natomiast przy najwyższym, intensywnym stopniu  jego głośność to 96 dB. Do tego posiada klasę energetyczną A. 

Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt
Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt

Wyposażony jest w filtry aluminiowe, które można myć w zmywarce (przez pół roku zrobiłam to tylko raz). Nie osadza się na nich warstwa tłuszczu, co ułatwia zachowanie okapu w czystości. Co jakiś czas wystarczy przetrzeć filtry zwilżoną ściereczką z płynem do naczyń. Ogólnie cały okap czyści się bardzo łatwo i nie widać żadnych smug, co w matowych sprzętach nie jest takie oczywiste.

Posiada także oświetlenie LED, które jest bardzo jasne i w zasadzie oświetla dużą część kuchni. Wieczorem nie potrzebuję innego światła do gotowania, wystarczy mi to z okapu.

Sterowanie pilotem – używam go, ale sporadycznie, jednak większym atutem dla mnie jest timer w okapie. To świetne rozwiązanie w połączeniu z kuchenką, w której także mogę ustawić czas gotowania. Szczególnie sprawdza się przy gotowaniu ryżu czy makaronu. 

Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt
Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt

Ogólnie okap prezentuje się bardzo elegancko i dobrze wygląda we wnętrzu. Czy poleciłabym go innym? Zdecydowanie tak! 

Sprawdźcie także wszystkie okapy marki Nortberg i wybierzcie odpowiedni dla siebie. Oczywiście sam producent okapów jest polską firmą, co tutaj jest bardzo na plus.

Wszystkie zdjęcia we wpisie obrazują jak okap prezentuje się obecnie w mojej, jeszcze niedokończonej kuchni  🙂 W tym momencie delikatnie zmienił się design okapu i LEDy są w kształcie podłużnych linii – sprawdźcie tutaj.

Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt
Recenzja okapu Nortberg Sento Or Black Matt

*wpis powstał we współpracy z marką Nortberg

  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top