Lifestyle/ Restauracje

Restauracja Kashmir | Warszawa Wilanów

2.2/5 - (4 )

Kilka dni temu miałam okazję odwiedzić indyjską restaurację na Wilanowie, dokładniej restaurację Kashmir. Jest to średniej wielkości restauracja z kilkunastoma stolikami oraz z dość sporym ogródkiem. W związku z epidemią oczywiście załoga obsługuje w maseczkach, stoliki są dezynfekowane o czym informuje nas etykieta na stoliku.

Przy tej wizycie postawiliśmy na standardowe menu czyli przystawkę, zupę, danie główne oraz deser. Jednak kolejnym razem na pewno weźmiemy jeden z zestawów specjałów indyjskich. W restauracji mamy do wyboru około 5 takich zestawów różnych dań, idealna opcja dla osób niezdecydowanych i chcących spróbować wszystkiego po trochu 🙂 Wielkość zestawu możecie dopasować do ilości osób. Sprawdźcie w menu jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej.

Na przystawkę zamówiliśmy Paneer Tikka Szaslik czyli indyjski ser z papryką i cebulą marynowany w jogurcie i indyjskich przyprawach, grillowany w Tandoor. To aromatyczna przystawka, która podawana jest z dwoma sosami oraz sałatką. Jeżeli macie mniejszy głód, może być nawet potraktowana, jako danie główne 🙂 Na jedną osobę to bardzo duża porcja. Zdecydowanie polecam!

Następnie zamówiliśmy zupy, dla mnie Lamb Soup czyli rozgrzewająca zupa z kawałkami jagnięciny i warzywami, a dla męża Hot and Sour Chicken Soup, kwaśno – ostra zupa z kurczakiem i sosem sojowym. Jeżeli miałabym wybierać i wskazać faworyta spośród tych zup, zdecydowanie jest to zupa z jagnięciną, to moje smaki.

Od kilku dni chodziły za mną krewetki, dlatego na danie główne zamówiłam Prawns Kadai  czyli krewetki w gęstym sosie z papryką, pomidorami i cebulą oraz domówiłam do tego chlebki Naan. Idealne połączenie składników. Mąż zamówił natomiast Kashmir Lamb Chops czyli comber jagnięcy marynowany przyprawami, podawany z chlebkiem Naan. Mięso było delikatne, miękkie, dobrze pikantne. Przyznam, że rzadko spotykaliśmy miękką jagnięcinę.

Po takiej uczcie ciężko było nam wcisnąć deser, ale skusiliśmy się na lody mango, robione w restauracji. Smakowały wyśmienicie! Praktycznie jak świeże, słodkie i soczyste mango!

Jeżeli będziecie szukać smacznego miejsca na weekendowy obiad, zdecydowanie polecam pojechać w tamto miejsce, a po jedzeniu wybrać się na spacer po okolicy 🙂

  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top