Lifestyle

Ulubione zdania osób przechodzących na dietę

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)

Koniec stycznia jest dobrym czasem, aby zweryfikować czy nasze postanowienia noworoczne zostały na pewno dotrzymane… a jeżeli nie, obiecać sobie, że od poniedziałku to się zmieni i zaczniemy realizować nasze cele. Przypuszczam, że postanowieniem części z Was było przejście na dietę. Udało się? Skąd ja to wiem, że większości raczej nie…

Dlaczego?


1. Nie ma diety dla mnie. W tej same brokuły, ble. A ta? Halibut? Co to jest?

2. Będę robić jedzenie do pracy. Jak znajdę na to czas? Robię na kilka etatów i wieczory mam spędzać w kuchni? Nie rzucę przecież wszystkiego!

3. Nie będę pić alkoholu. To bomba kaloryczna. Zero imprez, przynajmniej na miesiąc!

4. Zamówię dostawę dietetycznego jedzenia. Ale tak drogo? No nie, nie będę płacić kilka dyszek za kotlety z bobu i niedosolonego łososia. Poza tym, jak można jeść z tych paskudnych pojemników? Fuj.

5. Zacznę jeść warzywa. Tak, zamiast chipsów kupię umyte, małe marchewki i będę je podjadać w pracy. Próbowałem/am ostatnio od znajomej z biura i były całkiem dobre. No ale jak to? Dzień bez batonika… To jutro kupię marchewki.

6. To trzeba liczyć kalorie? Ja się na tym nie znam. Przecież to zajmuje bardzo dużo czasu. Może lepiej te pudełka z gotowymi daniami?

7. Muszę odstawić białe pieczywo. Nie wyobrażam sobie przecież poranku bez chrupiącej, pszennej bagietki posmarowanej grubą warstwą masła i Nutelli. Ciemne pieczywo z ziarnami to jakaś porażka, wchodzi w zęby i w ogóle nie jest smaczne.

8. Przestanę słodzić. Kawę i herbatę będę pić gorzką. No ale może jedna mała łyżeczka?

9. Ograniczę sól, to ona zatrzymuje wodę w organizmie. Ale frytki bez soli 😀 ?

10. Będę ćwiczyć. Dieta i ćwiczenia dadzą efekty. Od jutra zaczynam biegać, albo nie! Wyrobie „multisporta”, to tyle możliwości.

Tak więc, zamiast gadać, zrób to! Powodzenia! 🙂

  
    

Może ci się spodobać

2 komentarze

 • Reply
  Krzysztof Zamczyk
  08/04/2015 at 22:17

  świetny tekst 🙂 Ja uwielbiam jak ktoś mówi… od poniedziałku ostro biorę się za siebie…

 • Leave a Reply

  Optionally add an image (JPEG only)

  Top