Inne

Śmietana 18% wiejska z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)

Wielu mówi, że obecnie nie ma już prawdziwej śmietany. To nie prawda, większość z nich po prostu nie spróbowała 18% śmietany wiejskiej. Śmietana wiejska jest bowiem wytwarzana od lat w ten sam sposób, ze świeżego, wysokiej jakości mleka, według receptur stosowanych jeszcze przez nasze prababcie.


Zobacz też:

Twarogowe racuchy na kefirze

Twarożek ze szczypiorkiem


Zdrowie z natury

Do produkcji śmietany 18% wiejskiej stosuje się głównie 2 składniki: mleko pochodzące od krów wypasanych na ekologicznych pastwiskach. Żywe, naturalne kultury bakterii kwaszących, dzięki którym śmietana charakteryzuje się wyśmienitym smakiem. Bakterie te wspomagają również przebieg procesu trawienia w naszym organizmie.

Stosowanie i skład śmietany 18%

Śmietana 18% wiejska bazuje głównie w oparciu o świeże mleko i kultury zdrowych bakterii fermentacji mlekowej, dzięki którym produkt uzyskuje delikatny, aksamitny i lekko kwaskowy smak oraz gęstą konsystencję. Brak jakiejkolwiek chemii, sztucznych zagęszczaczy i aromatów podkreśla naturalny smak mleka oraz sprawia, że śmietana jest zaliczana do produktów zdrowych, pochodzących z ekologicznych upraw.

Produkt najlepiej nadaje się do potraw na zimno – sałatek, chłodników czy dressingów. Jednolity biało-mleczny kolor idealnie podkreśla zieleń sałaty i czerwień pomidorów w sałatce, a białe wyspy śmietany w chłodniku przyciągają uwagę oraz zachwycają smakiem i aromatem. Gęsta struktura śmietany 18% sprawdzi się także doskonale w celach dekoracyjnych. Śmietanę można również dodawać do gorących potraw.

Jakość i tradycja

Najlepszej jakości naturalne składniki i produkcję według sprawdzonych starych, tradycyjnych receptur docenili nie tylko klienci, ale i eksperci, nadając śmietanie 18% wiejskiej znak „Jakość Tradycja”. Certyfikat jest przyznawany nielicznym produktom spełniającym rygorystyczne wymogi produkcji i smaku, ze szczególnym uwzględnieniem najwyższej jakości i unikalności.


*wpis powstał we współpracy z Kujawska Spółdzielnia Mleczarska KESEM
  
    

Może ci się spodobać

0 komentarzy

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top