Śniadania

Pełnowartościowe śniadanie na jesień

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)

Wahania temperatur sprawiają, że wszyscy wokoło chodzą podziębieni. Aby temu zapobiec sięgamy po witaminy czy suplementy, a zapominamy o najważniejszym: właściwym odżywianiu. Dzięki odpowiedniej diecie nasze samopoczucie zdecydowanie się poprawi. Zacznijmy więc od najważniejszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania. Warto zadbać o to by było odpowiednio zbilansowane, co wcale nie musi być czasochłonne i trudne. Wystarczy, że połączysz produkt wielozbożowy (źródło węglowodanów i błonnika) z produktem mlecznym (białko i wapń), ulubionym owocem (minerały i witaminy) oraz ciepłym napojem i w pełni wartościowe śniadanie mamy gotowe.

Tak skomponowane śniadanie jest nie tylko dostarczy nam energii na wiele kolejnych godzin, ale jest również pyszne. Ja Obiecuję sobie, że każdy jesienny poranek będę zaczynać w taki sposób 🙂 A Wy, dacie się namówić?

Przepis na pełnowartościowe śniadanie

Drukuj przepis
Porcji: 1 Czas gotowania: 10 minut

Składniki

 • 4 ciastka belVita czekolada+orzechy
 • mały jogurt naturalny
 • owoce - ja użyłam malin i nektarynki
 • herbata

Przepis

1

Jogurt przelewamy do miseczki.

2

Wkładamy do jogurtu całe lub pokruszone ciastka.

3

Dodajemy ulubione owoce.

4

Przygotowujemy herbatę.

5

Wcinamy! 🙂

Porady

Ciastka śniadaniowe belVita mają wysoką zawartość skrobi wolno trawionej, która jest wolno uwalnianym węglowodanem. Spożycie produktów o wysokiej zawartości skrobi wolno trawionej (SDS) podnosi stężenie glukozy we krwi po posiłku w mniejszym stopniu niż spożycie produktów o niskiej zawartości SDS.

belvita_pelnowartosciowe_sniadanie_2*wpis powstał we współpracy z marką belVita

  
    

Może ci się spodobać

1 komentarz

 • Reply
  Ola Korus
  10/10/2016 at 15:34

  Koper włoski pomoga w problemach trawiennych dlatego warto go podawać dzieciom, jak mają kolkę czy inne problemy z brzuszkiem. Kupiłam właśnie baby fennel tea. Będziemy testować

 • Leave a Reply

  Optionally add an image (JPEG only)

  Top