Lifestyle/ Wydarzenia

Zjazd Foodtrucków – Żoliborz Artystyczny – Blogerzy Gotują

(ten przepis nie został jeszcze oceniony)
 Długo nie było trzeba mnie namawiać. Lubię sprawiać, aby ludzie byli uśmiechnięci i najedzeni, lubię dobre towarzystwo i pracę… też 🙂 Także w piękną (jak się w końcu okazało) niedzielę 29 czerwca, gotowałam na Zjeździe Foodtrucków na Żoliborzu Artystycznym. Kto był, widział, kto lubi Kuchnię Bazylii czy ma mnie w znajomych, też wie! 🙂 Jednak chciałam się podzielić też z Wami, którzy na Facebooka zaglądają rzadziej.

Marcin z Jaja w kuchni zebrał świetną ekipę! Razem ze mną gotowali: Paulina (Smakowity Kąsek) i Tomek (Magiczny Składnik). Każdy z nas miał za zadanie przygotować swoje danie, którym będzie chciał częstować gości. Po „losowaniu” Paulinie przypadła zupa, Tomkowi mięso, a mi ryba. Zdjęć dań jest niewiele, goście migiem odbierali swoje porcje, że nie zdążyliśmy nawet ich uwiecznić w full wydaniu 🙂 Możecie część zobaczyć tutaj.
Danie Pauliny: 
Chłodnik z zielonych ogórków z żółtymi burakami i jadalną ziemią z pumpernikla.
Danie Tomka:
Boczek gotowany w cydrze, karmelizowany w miodzie i sosie sojowym. Chipsy z jabłka, salsa z truskawek i kwiaty jadalne.
Moje danie:
Łosoś marynowany w oliwie z oliwek ze świeżymi ziołami i czosnkiem, smażony na klarowanym maśle, podany z dodatkiem musu z groszku i mięty w towarzystwie romanesco.
Próbowaliście czegoś? 🙂 A, robiliśmy także nadporgramową sałatkę – truskawki, szparagi i żółte buraki, połączenie spontaniczne, a tak pyszne.
Najmilsze było to, że zechceieliście przyjść, potowarzyszyć, fajnie spędzić ten dzień. Jak na pierwszą taką inicjatywę byłam pod wrażeniem ilości gości. Jednak największą przyjemność sprawiło to, że w sieci pojawiło się kilka wzmianek o mnie od osób mi wcześniej nie znanych… 🙂 Ale Meksyk cieszę się, że wpadliście i daliście rekomendację! To lubię 🙂
zdjęcie: http://instagram.com/alemeksykeu
 
Dzięki i do zobaczenia być może kolejnym razem! 🙂
  
    

Może ci się spodobać

2 komentarze

Leave a Reply

Optionally add an image (JPEG only)

Top